Cinsel İktidarsızlık

Cinsel İktidarsızlık

ERKEN BOŞALMA NEDİR?

Boşalmanın (Ejakulasyon) penis vajinaya girdikten ardından cinsel tepkileri normal meydana gelen bir eşi tatmin edemeden olması ya da bireyin isteğinden öncesinde meydana gelmesine Erken Boşalma denir.Genellikle konuşulup paylaşılması kuvvet olduğundan ve göreceli bir kavram olduğundan rastlanma sıklığı dair yeteri kadar haber yoktur. Fakat 25 yaşın altındaki genç erkeklerin üçte birinde ve 40 yaşın üzerindekilerin 10 da birinde rastlandığı sanılmaktadır. Esasında anında her erkek yaşamının bir kısmında bu sorunla karşılaşabilir. En azından ilk cinsel deneyimleri anında meydana gelen gerginlik amacıyla erken boşalma görülebilir ve her geçen gün ejakulasyonu muayene etmeyi öğrenirler.

Cinsel İktidarsızlık

Cinsel İktidarsızlık yanı sıra

Sık rastlanan sebepler aralarında:

*Erken Boşalmanın birinci sebebi biyolojiktir. Erkekte normal fizyolojik boşalma ve orgazm penis vajene girdikten 2-3 dakika ardından olmaktadır. Halbuki kadınlarda normal fizyolojik orgazm ve zirveye ulaşma penis vajene girdikten yaklaşık 4-14 dakika ardından olmaktadır. Fakat çoğu kadın yalnızca penisin vajene girmesi ile orgazma ulaşamaz öbür cinsel uyarılara da ihtiyaç duyarlar. Bayanların yaklaşık % 10 u ise cinsel uyarılara nazaran hiçbir biçimde orgazm(anorgazmi) olamamaktadır.Burada su soruda gündeme gelmektedir kadın geç boşaldığı için mi erken olarak değerlendirilen boşalma mevcuttur(Kadına yönelik erken)

*Erken boşalmanın öbür nedenleri aralarında ise çocukluktan olan günah işleme ya da suçluluk hissi, rahatsızlık kapma, gebe bırakma, başkası aracılığıyla mahrem yerlerinin keşfedilme korkusu aşırı isteğin verdiği gerginlik benzeri psikolojik etmenler mühim rol oynamaktadır.

*Erkek genital organlarının iltihaplanmaları bu problem genelikle penil akıntı halinde ya da menide rastlanan iltihap hücrelerindeki yükseliş olarak kendini gösterir. Prostat,epididim enfeksiyonları olarak tanımlanabilir.
*Sinirsel yöntemleri etkileyen hastalıklarda rol oynamaktadır. Bu hastalıklara örneğin multipl scleroz,diabetes mellitus (Şeker Rahatsızlığı) sayılabir.

Erken Boşalmada Tedavi:

Sebebin açığa çıkarılması, kaygıların giderilmesi, sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması bazen işe yarayabilir.Erken boşalma çiftlerin biri ya da her ikisi arasında cinsel problem halini alırsa tedavisi gerekir.Yani eşler beklide erken olarakta olsa aynı zamanda doyuma ulaşabiyorsa tedavi gerektirmeyecektir.Bizden bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH