Doktorunuzla Konuşma

Doktorunuzla Konuşma

Doktorunuzla Sertleşme Sorunu (ED’nizi) konuşmasını başlatın.

Her şey doğru sorular ile başlar.

Doktor ile bu sorunu görüşecek ilk kişi değilsiniz. Çoğu ürolog bu srounların hepsini daha önce duymuştur. Yine de, nereden başlayacağınızı bilmek size yardımcı olur. Aşağıda yer alan sorular size ihtiyacınız olan cevapları almanızda yardımcı olacaktır.

Sertleşme bozukluğu (ED) konuşmasını başlatan sorular.

1. Eğer sertleşme bozukluğum diyabet veya hormon sorunları gibi tedavi edilebilir tıbbi bir durumla ilgili ise, hastalığım tedavi edildiği takdirde, ereksiyon problemi semptomları da yok olacak mı?
2. Ne gibi sertleşme sorunu tedavi tipleri mevcuttur?
3. Bu tedavi seçeneklerinden her birinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?
4. Ne tür bir tedavi tavsiye edersiniz? Neden?
5. Bu tedavi başarılı olmazsa, başka ne seçenekler önerebilirsiniz?

Doktorunuzla Konuşma

Doktorunuzla Konuşma ile ilgili konudan farklı olarak Sertlesme problemin fiziksel mi, yoksa psikolojik mi oldugu nasil anlasilir?

Yapilan ürolojik kontrol, testler ve degerlendirmeler kesinlikle bu ayirici taninin saglanmasinda yeteri kadar olacaktir. Fakat erken uyandiginda penisin sertlesmis olmasi (erken ereksiyonlarinin varligi) kocaman oranda problemin fiziksel (organik) bir rahatsizliktan kaynaklanmadigini, başka bir deyişle psikolojik orijinli oldugunu isaret eder.

Bazi vaziyetlerde erkeklerdeki cinsel isteksizlik sorunu da sertlesme problemi benzeri algilanabilir. Bu vaziyette öncelikle ayirici tani iyi yapilmalidir.

Ister fizyolojik (organik), arzu eder psikolojik olsun sertlesme problemi yasayan erkeklerde ciddi oranlarda farkli psikolojik problemler de meydana çikar. Özgüven eksiklikleri, konsantrasyon kayiplari, performans azalmasi ve evlilik sorunlari sik yasanilan problemler arasindadir. Sorun giderek büyümekte ve can sikici tek durum almaktadir. Bu sebeple sorunun erken dönemde üst kısmına gidilerek tedavisi önem kazanmaktadir.


Sertlesme probleminin tedavisi nasildir?

Erkeklerdeki sertlesme problemi (iktidarsizlik) tedavisi sabir ve zaman talep eden bir süreçtir. Tatbik Edilen bilissel davranissal cinsel terapi teknikleri ile kalici çözüme ulasilabilmektedir.

Terapistin verdigi egzersiz ve ev ödevlerinin temkinli bir sekilde yapilmasi, terapistle kurulacak güven hissi ve saglikli iletisim yardımıyla bu problem kolaylikla çözüme kavusturulabilecektir.

Erkeklerdeki sertlesme problemi (iktidarsizlik, impotans, sertlesememe, erektil disfonksiyon, ereksiyon sorunlari) son zamanlarda tedavisi olasıdır. Sertlesme problemi 3 ay, en yüksek 6 aydan ek olarak uzunca sürerse kesinlikle prof dayanak alinmalidir. Sertlesme problemi tedavisi ile ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olmaniz tedavilerinizi kolaylastiracaktir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH