Erkeklerde Sertleşmeme Nedenleri

Erkeklerde Sertleşmeme Nedenleri ile ilgili olarak iktidarsızlık, eşlerin normal bir cinsel birliktelik sırasında fiziki, psikolojik vb diğer nedenlerle erkeğin ereksiyon durumuna geçememesi ve bunun süreklilik arz etmesi olarak tanımlanır. Bazende şeker hastalığı sertleşmeyi etkiler mi sorusu merak konusu olabilmektedir. Bu durum erkek açısından kendine güven problemini ortaya çıkarmakta eşler arasında huzursuzluğa neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için sertleşme sorununun kaynağına inilmeli ve sorun baştan düzeltilmelidir. Genel olarak erkeklerde sertleşmeme nedenleri iki türlü nedenden kaynaklanabilir.

Çocukluktan Beri Var Olan Erkeklerde Sertleşmeme Nedenleri

Erkeklerde Sertleşmeme Nedenleri

İktidarsızlık nedenlerinin birinci nedeni, kişinin çocukluğunda yaşadığı ve gözlemlediği olaylardır. Çocuk yaşta yaşadığı duygular, ileriki yaşlarda yetişkin bir birey olan erkeklerde sertleşmeme nedenleri sorunuyla karşılaşmasına neden olacaktır. Çocukluk döneminde anne ve babasının evlilik ilişkisi sağlıklı gitmemiş, babası tarafından annesine şiddet uygulanmış, yürümeyen evlilik sonucu evlilik birliği sona ermiş ya da anne ve babası ile aralarındaki ilişkinin yok denecek kadar az olması, sürekli tartışmaların yaşanması kişinin çocukluğunu etkilemekte bilinçaltına yer edinmektedir. Bilinçaltına yer edinen bu travmolojik durumlar partneriyle sağlıklı bir cinsel deneyim yaşamasında sorunlara neden olmakta cinsel birliktelikte ereksiyon olmamasına neden olmaktadır. Ayrıca ileriki yaşlarda meydana gelen diyabet hastalığı, şeker hastalığı sertleşmeyi etkiler mi hususunu ortaya çıkarmaktadır. Bunun çözümü için uzman hekim ve eşler bu sorunu tespit etmeli ve bu noktaya odaklanmalıdır.

Sonradan Ortaya Çıkan Erkeklerde Sertleşmeme Nedenleri

Erkeklerde görülen sertleşme nedenlerinin sonradan ortaya çıkan faktörlere bağlı olarak gerçekleşmesidir. Bu tür iktidarsızlık nedeninde birey daha önce normal cinsel birliktelik yaşamakta herhangi bir sorunla karşılaşmamaktadır. Ancak daha sonra meydana gelen olaylar neticesinde ruhsal ve fiziksel olarak yıpranan birey ereksiyon olmakta zorlanmaktadır. Bu durumun, erkeklerde sertleşmeme nedenleri konusunun çok çeşitli nedenleri olabilmektedir. Partnerini artık güzel bulmama, başka bir kadına aşık olma ve sürekli onu düşünme, donuk bir cinsel yaşamının olması, bir hastalığın ortaya çıkması ve bu hastalık için kullanılan ilaçların yan etkisi, alkol tüketim sıklığında artış, başarılı olamama ruhsal endişesi gibi etmenler sonradan ortaya çıkan iktidarsızlık nedenleridir. Bu endişelerin baş göstermesi durumunda eşler birbirlerini anlamalı, kendilerine zaman tanımalı, sorunun çözümünde karşılıklı sevgi ve hoşgörü içinde olmalıdır.

Şeker Hastalığı Sertleşmeyi Etkiler mi

İktidarsızlık fiziki ya da psikolojik nedenlere dayalı olarak da gerçekleşebilmektedir. Bazı durumlarda bu nedenlerin her ikisinin de olması kişiyi iktidarsızlığa götürebilmektedir. Merak edilen sorun olan şeker hastalığı sertleşmeyi etkiler mi meselesi güncelliğini korumaktadır. Androjen hormonundaki eksikliğin meydana gelmesi, bağımlılık yapıcı madde kullanımının yaygınlaşması, gizli diyabet hastalığı ve karaciğer bölgesinde meydana gelen tıbbi rahatsızlıklar erkeklerde sertleşmeme nedenleri olarak görülmektedir. Şeker hastalığına tutulma dönemlerinde ya da şeker hastalığına yakalanmış bir kişi cinsel birliktelikte ereksiyon sorunu yaşayabilmekte ve kimi zaman ereksiyon olmadan birliktelik gerçekleşmeden erken boşalma görülebilmektedir. Şeker hastalığının bulguları olarak sık sık idrara çıkma, aşırı şekilde su içme, yorgunluk ve halsizlik olarak kendini göstermektedir. Aşırı yorgun ya da halsiz olan erkek cinsel yaşantısında sertleşmeyi gerçekleştirememektedir. Sık sık idrara çıkma partnerlerin birliktelik sırasında duygusal yoğunlaşmayı sağlayamamasına ve erkeğin ereksiyona geçememesine neden olmaktadır. Bu nedenle şeker hastalığı sertleşmeyi etkileyen fiziksel bir neden olarak görülmektedir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH