Geçici İktidarsızlık

Erkeklerin ilişki öncesinde, ilişkiye girebilmek amaçlı gerekli meydana gelen sertlik derecesine ulaşamamasına iktidarsızlık diyoruz. Geçici iktidarsızlık ise erkeğin gündelik koşullardan meydana gelen baskı, sıkıntıdan dolayı anlık, ya da tespit edecek bir zaman içinde ilişki amaçlı sertleşme saglayamamasidir.

Cinsel ilişkilerde erkeklerin en fazla zorlandığı ya da partnerine karşı kolay değil vaziyette kaldığı durumlardan biridir. Erkekler geçici iktidarsızlık meselesini fazlasıyla büyütmekte ve özgüven kaybı yaşayabilmektedir. Erkeklerin hariç pekçok partnerde erkeklerin yaşadığı bu kolay değil durumu sıkıntı haline getirebilmektedir. Cinsel ilişkilerinde geçici iktidarsızlık yaşayan erkeklerin düştüğü kolay değil vaziyetten kurtulmaları amaçlı uzman olanlar tarafından pek çok ürün geliştirilmiş ve piyasaya sunulmuştur.Bu konu ile ilgili bizle iletişime geçebilirsiniz.

İktidarsızlık Nasıl Önlenir?

Oldukça ciddi bir sorun ile karsi karsiyasiniz. Cinsel iliskinizde bir iktidarsizlik yasiyorsaniz eger bu durum sizi fazlasiyla rahatsiz ediyordur. Bir Yandan partnerinizin bu vaziyetten etkilenmesi mevzubahis tabi. Partneriniz karsisinda da dayanılmaz bir erkek olmak istemek en kocaman hakkiniz neticede. O takdirde iktidarsizligin önlenmesi amaçlı yapabileceginiz seyleri de bilmeniz gerekiyor artik.

Iktidarsizligin tedavisi amaçlı bir an önce problemin nedenini bilmelisiniz. Nedir sizde bu meseleye sebebiyet verici durum. Organik bir sebep mi yoksa psikolojik etkenlerde mi? Ilk olarak bu sorularin cevabini bilmek gerekiyor. Fakat sorularin cevabini ögrendikten ardından bir tedavi sürecine başlanabilir.

İktidarsızlık Çözümleri

Eger rastgele tek sebeple bu asamalardan birisi engellenirse ereksiyon bozuklugu olusur. Bu sebepler sunlar olabilmektedir. Fiziksel Hastaliklar ve Bozukluklar: Akciger, karaciger, kalp, böbrek, sinir, arter ya da venlerin kronik hastaliklari impotansa sebep olabilmektedir. Bilhassa seker hastaligi benzeri endokrin hastaliklar tek sebeptir. Damar sertligi penise yeteri kadar kanin girmesine engel olabilmektedir. Bir Takim erkeklerde testesteron (erkeklik hormonu) azalmasi da empotansa ne sebeple olabilmektedir. Operasyon ya da travma:Legen kemigi ya da omurgalardaki yaralanmalar bazen empotans nedeni olabilmektedir.

Prostat, mesane ya da rektum kanseri nedeni ile yapilan ameliyatlarda empotansa sebep olabilirler. Ilaç Tedavileri: Antidepresanlar, antihistamimikler, hipertansiyon ilaçlari ya da prostat kanseri tedavisinde kullanilan bir takim ilaçlar ereksiyon bozukluguna sebep olabilmektedir. Madde kullanimi: Alkol, esrar ya da diger uyusturucu maddelerin kullanimi ereksiyon bozukluguna sebep olabilmektedir. Asiri sigara içilmesi de penise giden arterlere kayıp verebilir. Baskı, anksiyete ya da depresyon: Psikolojik bozukluklar ereksiyon bozuklugunun sebeplerinin % 10-15 ini oluşturur.

Cinsel İktidarsızlık

Boşalmanın (Ejakulasyon) penis vajinaya girdikten ardından cinsel tepkileri normal meydana gelen bir eşi tatmin edemeden olması ya da bireyin isteğinden öncesinde meydana gelmesine Erken Boşalma denir.Genellikle konuşulup paylaşılması kuvvet olduğundan ve göreceli bir kavram olduğundan rastlanma sıklığı dair yeteri kadar haber yoktur. Fakat 25 yaşın altındaki genç erkeklerin üçte birinde ve 40 yaşın üzerindekilerin 10 da birinde rastlandığı sanılmaktadır. Esasında anında her erkek yaşamının bir kısmında bu sorunla karşılaşabilir. En azından ilk cinsel deneyimleri anında meydana gelen gerginlik amacıyla erken boşalma görülebilir ve her geçen gün ejakulasyonu muayene etmeyi öğrenirler.

*Erken Boşalmanın birinci sebebi biyolojiktir. Erkekte normal fizyolojik boşalma ve orgazm penis vajene girdikten 2-3 dakika ardından olmaktadır. Halbuki kadınlarda normal fizyolojik orgazm ve zirveye ulaşma penis vajene girdikten yaklaşık 4-14 dakika ardından olmaktadır. Fakat çoğu kadın yalnızca penisin vajene girmesi ile orgazma ulaşamaz öbür cinsel uyarılara da ihtiyaç duyarlar. Bayanların yaklaşık % 10 u ise cinsel uyarılara nazaran hiçbir biçimde orgazm(anorgazmi) olamamaktadır.Burada şu soruda gündeme gelmektedir kadın geç boşaldığı için mi erken olarak değerlendirilen boşalma mevcuttur(Kadına yönelik erken)

İktidarsızlık Belirtileri

İktidarsızlık Belirtileri
Penisin sertleşme ya da sertleşmiş vaziyette kalma kabiliyetinin olmaması. iktidarsızlık,sertleşmeyi sağlayamamak ya da sağlanmış ortaya gelen sertiesmeyi Cinsel ilişkide bulunabilecek civarı uzunca zaman sürdürememek vaziyetinin sürekli olarak ortaya gelmesidir. Bu terim, latince güç kaybı anlamındaki İmpotentiadan gelmektedir. Zaman zaman bir defalık (münferit) bir iktidarsızlık olayı çoğu erkeğin başına gelir. Bu tamamen normaldir ve endişe edilecek bir şey değildir.

Fakat bu sürüp giden bir problem halini aldığı zaman iktidarsızlık erkeği bizzat gözünde küçüttüğü benzeri, cinsel yaşamına da zarar verir. lyi ortaya gelen istikameti, çoğunlukla tedavi edilebilmesidir.

İktidarsızlık Nedenleri

Birincil sorun sertleşme refleksinin sekteye uğramasıdır. İktidarsızlık problemi meydana gelen erkeğin, cinsel talep duyduğu zaman bile penisi sertleşmez.

Boşalma ile sertleşme farklı ayrı reflekslerdir. Bir Takım iktidarsız erkeklerin sertleşmeden de boşaldığı görülür.

Sertleşmenin sekteye uğraması, kaygı hissi beraberinde gelişir. Endişeye sebep olan cinsel eylem çeşitlilik gösterebildiğinden iktidarsızlık olgusu da kişiden kişiye farklı şekillerde belirir.

İktidarsızlık Tedavi

Erkekler yaşlandıklarında ereksiyon halinin olmasının daha uzunca
sürdüğünü, ereksiyonun eskisi benzeri sert olmadığını ve boşalana kadar daha
uzunca bir zaman geçtiğini farklılık etmektedirler. Yaşla beraber olan bu
normal farklılıklar bir impotans ile karıştırılmamalıdır. Ereksiyon
bozukluğu yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçası değildir. Ve şayet varsa çok iyi
bir biçimde tedavi edilebilmektedir.Psikolojik sertleşme sorunu da iyi
değerlendirilmelidir.

Çoğu vaziyette ereksiyon bozukluğu iyileştirilemez, ama birçok olayda etkin
bir tedavi yapılması olasıdır. Erkeklerin cinsel uyarımlara oldukça başarılı bir
biçimde reaksiyon vermesine ne amaçla olan yepyeni yollar vardır.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH