İktidarsızlık Yapan İlaçlar

Iktidarsizlik ; Erkeklik organinin (penisin) yeteri kadar sertlesme ‘mesi sonucu, cinsel iliskide bulunamamaya ; halk arasinda iktidarsizlik, tip dilinde ise empotans denir. Kendine güvenememek, yorgunluk, tiksinti, sinir bozuklugu, alkolizm, seker hastaligi, dogum denetimi için tatbik edilen metotlar ya da asiri sismanliktan kaynaklanir. Erkegin cinsel isteginin olmasina karsin penis damarlarinda kan toplanamamasi ve sertlesmemesi (ereksiyon olmamasi) ya da cinsel birlesmeyi saglayacak yeteri kadar sertligi koruyamamasidir. Ilik banyolar, açik havada dolasmak ve dinlenmek basvurulacak ilk çarelerdir.

Erkeklerin iktidarsizlik sorunu çok mühim bir sıkıntı olarak görülmektedir.
İktidarsizlığa ne sebeple meydana iştirak eden etkenlerden biri ilaçlardir.
Fakat burda kastedilen ilaçlar doktora danisilmadan alinan ve bitkisel olmayan içerisinde kimyevi maddeler yer alan ilaçlardir.

Cinsel İktidarsızlık

Boşalmanın (Ejakulasyon) penis vajinaya girdikten ardından cinsel tepkileri normal meydana gelen bir eşi tatmin edemeden olması ya da bireyin isteğinden öncesinde meydana gelmesine Erken Boşalma denir.Genellikle konuşulup paylaşılması kuvvet olduğundan ve göreceli bir kavram olduğundan rastlanma sıklığı dair yeteri kadar haber yoktur. Fakat 25 yaşın altındaki genç erkeklerin üçte birinde ve 40 yaşın üzerindekilerin 10 da birinde rastlandığı sanılmaktadır. Esasında anında her erkek yaşamının bir kısmında bu sorunla karşılaşabilir. En azından ilk cinsel deneyimleri anında meydana gelen gerginlik amacıyla erken boşalma görülebilir ve her geçen gün ejakulasyonu muayene etmeyi öğrenirler.

*Erken Boşalmanın birinci sebebi biyolojiktir. Erkekte normal fizyolojik boşalma ve orgazm penis vajene girdikten 2-3 dakika ardından olmaktadır. Halbuki kadınlarda normal fizyolojik orgazm ve zirveye ulaşma penis vajene girdikten yaklaşık 4-14 dakika ardından olmaktadır. Fakat çoğu kadın yalnızca penisin vajene girmesi ile orgazma ulaşamaz öbür cinsel uyarılara da ihtiyaç duyarlar. Bayanların yaklaşık % 10 u ise cinsel uyarılara nazaran hiçbir biçimde orgazm(anorgazmi) olamamaktadır.Burada şu soruda gündeme gelmektedir kadın geç boşaldığı için mi erken olarak değerlendirilen boşalma mevcuttur(Kadına yönelik erken)

İktidarsızlık Belirtileri

İktidarsızlık Belirtileri
Penisin sertleşme ya da sertleşmiş vaziyette kalma kabiliyetinin olmaması. iktidarsızlık,sertleşmeyi sağlayamamak ya da sağlanmış ortaya gelen sertiesmeyi Cinsel ilişkide bulunabilecek civarı uzunca zaman sürdürememek vaziyetinin sürekli olarak ortaya gelmesidir. Bu terim, latince güç kaybı anlamındaki İmpotentiadan gelmektedir. Zaman zaman bir defalık (münferit) bir iktidarsızlık olayı çoğu erkeğin başına gelir. Bu tamamen normaldir ve endişe edilecek bir şey değildir.

Fakat bu sürüp giden bir problem halini aldığı zaman iktidarsızlık erkeği bizzat gözünde küçüttüğü benzeri, cinsel yaşamına da zarar verir. lyi ortaya gelen istikameti, çoğunlukla tedavi edilebilmesidir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH