Geçici İktidarsızlık

Erkeklerin ilişki öncesinde, ilişkiye girebilmek amaçlı gerekli meydana gelen sertlik derecesine ulaşamamasına iktidarsızlık diyoruz. Geçici iktidarsızlık ise erkeğin gündelik koşullardan meydana gelen baskı, sıkıntıdan dolayı anlık, ya da tespit edecek bir zaman içinde ilişki amaçlı sertleşme saglayamamasidir.

Cinsel ilişkilerde erkeklerin en fazla zorlandığı ya da partnerine karşı kolay değil vaziyette kaldığı durumlardan biridir. Erkekler geçici iktidarsızlık meselesini fazlasıyla büyütmekte ve özgüven kaybı yaşayabilmektedir. Erkeklerin hariç pekçok partnerde erkeklerin yaşadığı bu kolay değil durumu sıkıntı haline getirebilmektedir. Cinsel ilişkilerinde geçici iktidarsızlık yaşayan erkeklerin düştüğü kolay değil vaziyetten kurtulmaları amaçlı uzman olanlar tarafından pek çok ürün geliştirilmiş ve piyasaya sunulmuştur.Bu konu ile ilgili bizle iletişime geçebilirsiniz.

İktidarsızlık Belirtileri

İktidarsızlık Belirtileri
Penisin sertleşme ya da sertleşmiş vaziyette kalma kabiliyetinin olmaması. iktidarsızlık,sertleşmeyi sağlayamamak ya da sağlanmış ortaya gelen sertiesmeyi Cinsel ilişkide bulunabilecek civarı uzunca zaman sürdürememek vaziyetinin sürekli olarak ortaya gelmesidir. Bu terim, latince güç kaybı anlamındaki İmpotentiadan gelmektedir. Zaman zaman bir defalık (münferit) bir iktidarsızlık olayı çoğu erkeğin başına gelir. Bu tamamen normaldir ve endişe edilecek bir şey değildir.

Fakat bu sürüp giden bir problem halini aldığı zaman iktidarsızlık erkeği bizzat gözünde küçüttüğü benzeri, cinsel yaşamına da zarar verir. lyi ortaya gelen istikameti, çoğunlukla tedavi edilebilmesidir.

İktidarsızlık Nedenleri

Birincil sorun sertleşme refleksinin sekteye uğramasıdır. İktidarsızlık problemi meydana gelen erkeğin, cinsel talep duyduğu zaman bile penisi sertleşmez.

Boşalma ile sertleşme farklı ayrı reflekslerdir. Bir Takım iktidarsız erkeklerin sertleşmeden de boşaldığı görülür.

Sertleşmenin sekteye uğraması, kaygı hissi beraberinde gelişir. Endişeye sebep olan cinsel eylem çeşitlilik gösterebildiğinden iktidarsızlık olgusu da kişiden kişiye farklı şekillerde belirir.

İktidarsızlık Nedir?

Setleşme sorunu, İmpotans (Empotans), kısacası cinsel temas anında erkek cinsel organının yeteri kadar derecede sertleşmemesidir. İmpotans çoğunlukla, 40-70 yaşlar aralarında belirir ve bu yaşlardaki erkeklerin tahmini %40-50 sinde görülen, üstünde ciddiyetle durulması gereken olan bir rahatsızlıktır. Iyileştirme edilmeyen ereksiyon (serteşme sorunu) bozuklukları hayatın kalitesini de negatif olarak etkiler.Bazen iktidarsızlık olarak da adlandırılan ereksiyon bozukluğu, yeteri kadar seviyede cinsel performans amaçlı gereken sertleşmeyi sağlayamama ve/veya sürdürememe durumudur.

Pek bir sürü erkek arada bir ya da uzun aralıklarla ereksiyon sorunu yaşar, fakat bu vaziyet onların impotants (ereksiyon bozukluğu) hastalığına sahip oldukları manasına gelmez. Ereksiyon bozukluğu teşhisinde bulunabilmek amaçlı ereksiyon probleminin itinalı olarak ortaya gelmesi gerekir. Bu vaziyet bir erkeğin cinsel birleşme aradığı her an meydan gelmesi değil, fakat bir daha ederek uzun bir zaman devam etmesi gerekir.

Iktidarsızlık Tedavisinde Kullanılan Belli Protezler

İktidarsızlık tedavisi ile ilgili modern teknolojinin ve teknolojinin gelmiş olduğu Son Nokta sayesinde artık hastalar ömür boyu kalıcı tıbbi çözüme kavuşabilmektedir. Penil protez diye adlandırılan mutluluk çubukları ereksiyon sorunu yaşayan hastalara yeni bir Umut doğurmuştur. Mutluluk çubukları hastaların cinsel yaşamlarına dönmelerini sağlayan tıbbi protezlerdir mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yaşayan hastalara üroloji uzmanları tarafından takılan protezlerdir. Bu protezler Birkaç çeşit olabilmektedir bunlardan en modern olanı ve insan anatomisine en yakın olanı şişirilebilir mutluluk çubuklarıdır.

İktidarsızlık tedavisinde kullanılan mutluluk çubukları bir kaç çeşitten oluşmaktadır bunlar gizlenebilir ve bükülebilir mutluluk çubuğu, şişirilebilir iki parçalı mutluluk çubuğu ve antibiyotikli 3 parçalı şişirilebilir (enine ve boyuna genişleyebilen dünyanın en iyi mutluluk çubuğu) protezlerdir.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH