Sertleşmenin İlacı Nedir?

Penis sinir uçları yapı olarak prostat kanserinin oluştuğu yerlere oldukça yakın bulunduğu için çoğu zaman, prostat kanseri ameliyatlarında bu sinir uçlarına zarar verilmekte ve kişilerde Sertleşme sorunu baş göstermektedir. Koter kullanımına bağlı olarak yüksek ısı miktarından dolayı çıkabilen ya da sinir travması veya penisteki dolaşımda aksamaya veya tamamen kayba yol açan penis damar hasarları nedeni ile penis içindeki kan dolaşımının bozulması, Penis içinde Sertleşme sağlayan mekanizmalar ya da kas yapılarının hasara yol açması ya da ameliyat sırasında cerrahi hatalardan dolayı meydana gelen herhangi bir hasar peniste Sertleşme sorunlarından sorumludur.

Var olan cerrahi teknik yaklaşımlar ameliyatlar da kullanılan lapiroskapi veya diğer cerrahi yaklaşım türleri, minimal invaziz yaklaşımları ve oldukça teknik imkânlarla yapılan robot destekli ameliyatlar güvenirliği günümüzde hala tartışma konusu olmaktan çıkmamıştır. Bütün bu yöntemlerin varlığına rağmen günümüzde oldukça yüksek sayıda ameliyat geçirmiş erkekler Sertleşme şikayeti ile hastanelere başvurmaktadır. Sertleşmeme sorunu yaşayanlar için Sertleşmenin ilacı nedir? gibi soruların tam olarak kesin bir cevabı yoktur.

Sertleşmeme Sorunu İlaç

Erkek cinsel yaşamında partneriyle ilişki yaşamakta ve cinsel birliktelik sırasında beyindeki uyarıcılar sayesinde ereksiyon gerçekleşmekte ve mutlu bir birliktelik bu şekilde gerçekleşmektedir. Ancak iş hayatının verdiği stres, endişe, hastalık için kullanılan ilaç yan etkileri kişinin hormonlarına etki etmekte ya da beyindeki uyarıcılar tam olarak işlevini göstermemektedir. Bunun sonucu olarak sertleşme gerçekleşmemekte ya da sertleşme olmakla birlikte cinsel birlikteliği sonuna kadar götürücü uzun bi zaman diliminde sertleşme gerçekleşememektedir.

Bu şekilde gerçekleşen erkek rahatsızlığının sorun olabilmesi için bu sertleşememe probleminin uzun süre devam etmesi de gereklidir. Geçici erektil olamama durumu iktidarsızlık olarak nitelendirilmez. Bu sorunun geçici olup olmadığı kararını ve sertleşmeme sorunu ilaç ile çözülebiliyorsa öyle çözülmelidir. Bu sorunun geçici olup olmadığı kararını vermek, Sertleşmeme sorunu hangi doktor bakmakta sorusundaki ürologa düşmektedir.

Erkeklerde Sertleşmeme Nedir?

Erkeklerde Sertleşmeme Nedir? Sorusu ile ilgili olarak cinsel yaşam denildiğinde, erkeklerin en büyük korkuları ve yine en büyük sorunlarından birisi iktidarsızlık olarak da isimlendirilebilen sertleşmeme sorunudur. Peki, erkeklerde sertleşmeme nedir? Bu sorunun yanıtına ilişkin sertleşmemenin genel özellikleri şu şekilde açıklanabilir: Cinsel ilişkiye girileceği esnada, erkekte cinsel arzu bulunsun veya bulunmasın farketmeksizin, cinsel organın işlevini yerine getirememesidir. İşlevini yerine getirememe ise, erkek cinsel organı olan penisin, yapısı gereği sertleşme ve ereksiyon halini almasıdır.

Sertleşme sorunu erkeklerde aslında pek çok sorunun nedeni olduğu gibi, sonucudur da. Dolayısıyla erkeklerde sertleşmeme nedir sorusunu sorarken bir yandan da sertleşme sorunu erkeklerde başka ne gibi sorunlardan kaynaklanmaktadır? sorusunun da sorulması anlamlı olacaktır.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH