İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık Fiziksel Nedenleri:

Birincil sorun sertleşme refleksinin sekteye uğramasıdır. İktidarsızlık problemi meydana gelen erkeğin, cinsel talep duyduğu zaman bile penisi sertleşmez.

Boşalma ile sertleşme farklı ayrı reflekslerdir. Bir Takım iktidarsız erkeklerin sertleşmeden de boşaldığı görülür.

Sertleşmenin sekteye uğraması, kaygı hissi beraberinde gelişir. Endişeye sebep olan cinsel eylem çeşitlilik gösterebildiğinden iktidarsızlık olgusu da kişiden kişiye farklı şekillerde belirir.

Bir erkeği, iktidarsızlık civarı sallayan ve utandıran yabancı bir cinsel sorun olamaz. Ereksiyon erkeğin kendine güveninin ölçüsü olduğuna yönelik, bunun naturel sonucunda iktidarsızlık da ruhsal çöküntüye çanak tutan bir olgudur.

İktidarsızlığın fiziksel nedenlerini su şekilde sıralayabiliriz: Androjen hormonunun yetersizliği, yorgunluk, karaciğer sıkıntıları, stress altında bulunmak, saklı şeker rahatsızlığı, bir takım ilaçların hemen yan tesirleri, sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı…

İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık Nedenleri

İktidarsızlık Ruhsal Nedenleri:

Sertleşme eksikliğine neden meydana gelen ruhsal faktörler ise şunlardır: Cinsel gücünü kanıtlayamamam kaygısı, başaramama korkusu, terkedilme kaygısı, hayatımızdaki farklı ruhsal vakalar ve gerginlikler, merak oluşturan işler, uyumlu fiyat sorunlar, beynin bir çok kez bıkkınlık içerisinde olması, moral çökkünlükleri, sükutu hayale uğramalar, erkeğin yabancı bir kadını sevmesi vb.

Psikanalistlere yönelik Sertleşme eksikliği sebep olan sorun bilinç altında yerleşmiş meydana gelen hadımlık korkusudur. Ruhbilim otoritelerine yönelik ise, kan koca arasındaki yıpratıcı ilişkiler, erkeği iktidarsızlığa götürmektedir.

Cinsel ilişkide oldukça başarılı olamama korkusu, başarısızlığından ötürü eşi aracılığıyla terkedileceği kaygısı, erkeği iktidarsızlaştıran etmenlerdir.

Sertleşme Eksikliğine Neden Olabilecek Bir Takım Sebepler:

bu sırada sigaranın cinsel organların atardamar sistemine kötü tesiriyle iktidarsızlık meydana getirdiği söylenmekte. Araştırıcılar, atardamar problemi nedeni ile iktidarsız olanların % 64’ünün sigara içenler meydana geldiğini tesbit ettiler. İktidarsızlığı ortaya çıkma vakti tarafından iki grupta incelemek uyumlu olabilir.

Birincil grup iktidarsızlık cinsel yaşamın başından bu yana ortaya çıkan türdür. Bu türdeki erkekler bir takım özellikler taşımaktadırlar. Çoğunlukla bu erkeklerin ebeveynlerinin evliliklerinin sıkı yürümemiş meydana geldiğini, annelerine çok ilişkili ya da çok uzak olduklarını öğreniyoruz. Bu erkeklerin annelerinden sevgi görmedikleri babaları ile ilişkilerinin kötü meydana geldiğini tespit ediyoruz.

İkincil iktidarsızlık dediğimiz, sonradan meydana gelen bir vaziyettir. Çoğunluğu oluşturan bu benzeri hallerde erkek normal olarak tanımlanan bir cinsel yaşam yaşadıktan ardından hayatının belli bir çağında iktidarsız duruma gelmiştir. Fiziksel yorgunluk, aşırı alkol, baskı ya da başarısızlık korkusuna kapılma aniden iktidarsızlığın oluşmasına neden olabilmektedir. Bunun tedavisi çok kolaydır. Üstelik sevecen, anlayışlı bir eş yetecektir. Önceden meydana geldiği civarı sertleşemeyen kamışını eşi kaygan bir madde sürerek ve eliyle dölyoluna sokarsa, erkekte endişeler kaybolacak, orgazma ulaşma erkeği kamçılayacak ve bizzat kendine çok kısa zamanda eskiyen iktidarına kavuşacaktır. Karşılıklı sevgi ve anlayış tüm cinsel problemlerin en mühim reçetesidir.

İktidarsızlık, şayet organsal bir nedene dayanıyor ve cerrahi müdahaleyi gerektiriyorsa, bu sabah bunun da birçok tedavi yolu vardır.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH