iktidarsizlik-sorunu

İktidarsızlık Sorunu

Günümüzde İktidarsızlık Sorunu hiçte azımsanacak düzeyde değildir. İktidarsızlık sorunu birçok farklı sebepler ortaya çıkabilmektedir. İktidarsızlık sorunu çözülebilmesi için öncelikle bu problemin neden ileri geldiğinin bilinmesi gerekmektedir. Daha sonra iktidarsızlık sorunu çözümü ve tedavisi çok daha kolay olacaktır.

İktidarsızlık sorunu, Penisin ilişkiye girebilecek kadar sertleşememesi yani erekte olamaması ile ortaya çıkmaktadır. Ve beraberinde birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Kişileri psikolojik olarak çöküntüye sokmakta ve yaşam kalitelerini düşürmektedir. Bu problemlerle baş başa kalmamak için iktidarsızlık sorunu yaşadığınızı düşündüğünüz anda çok geçmeden bir doktora gözükün ve altında yatan problemleri saptayın. Farklı hastalıkların habercisi olabileceğini unutmayın.

İktidarsızlık Sorunu başlıca sebepleri

İktidarsızlık sorunu sadece cinsel bir problem olarak görülmemektedir. Altında birden fazla farklı sebep yatabilmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;

– Bazı erkeklerle stresten, alkolden ve sigaradan gibi sebeplerle ortaya çıkabilmektedir. Bu tip iktidarsızlık çözümü en basit olanıdır. Bu etkenler de ortadan kaldırıldıktan sonra sorun devam ediyorsa o zaman problem olarak kabul edilmektedir.

– Psikolojik olarak; Bir kere iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin büyük çoğunluğu kendilerini kötü hissetmekte ve kendilerini baskı altına sokmaya başlamaktadırlar. Bu psikolojik etkenler kalıcı bir iktidarsızlık sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

– Şeker hastalığı gibi kalıtımsal hastalıklar hücrelerin işleyişini bozarak iktidarsızlık problemlerine yol açabilmektedir.

– Aynı şekilde yüksek tansiyon ve kolesterol bu tarz problemlere sıkça yol açmaktadır. Kendinizi düzene soktuğunuz da bu problemlerinizin ortadan kalkmaya başladığını göreceksiniz.

– Penise giden damarların daralarak kan akışının azalması sertleşmeyi engellemektedir. Bu yüzden kalp ile alakalı damar sorunları da bu problemi tetiklemektedir.

– Böbrek yetmezliği gibi kronik rahatsızlıklar da iktidarsızlık sorununu tetiklemektedir.

İktidarsızlık sorununu engellemek için alabileceğiniz başlıca önlemler

– Bu önlemlere sigarayı bırakarak engelleyebilirsiniz. Sigara vücudunuzdaki damarlara zarar vererek, damarlarınızın daralmasına yol açar. Böylece penise giden kan akışı yeteri miktarda olamadığından ereksiyon problemleri baş göstermektedir.

– Alkol de sigara gibi vücudunuzda yıkıcı bir etki yaratacak ve iktidarsızlığa sebep olacaktır. Bu aşamada alkolü bırakmakta iktidarsızlık karşısında bir önlem olacaktır.

– Düzenli beslenerek, diyabet ve kolesterolden korunun. Sağlıklı lifli gıdalar ile beslenmeniz bu probleme yakalanma ihtimalinizi oldukça azaltacaktır.

– Stresi azaltın. Birçok ereksiyon probleminin altında temel olarak psikolojik problemler yatmakta ve cinsel yaşamamızı kötü yönde etkilemektedir. Bu psikolojik sorunların temelinde stres yatmaktadır.

– Spor yapın. Spor yapmanız ve hareket etmeniz penise kan akışını kolaylaştıracağından ereksiyon’u kolaylaştıracaktır.

Bir ereksiyon sorunundan söz edebilmemiz için yukarı da ki tüm önlemleri aldıktan sonra hala bir problem yaşadığımız gerekmektedir. Aldığımız önlemler bir işe yaramaz ve herhangi bir kalıtımsal hastalığımız söz konusu değilse bu aşamada mutlaka bir doktora görünmeliyiz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH