İktidarsızlık Tedavi

Ereksiyon bozukluğu (İmpotans, empotans,iktidarsızlık) yaşlanmanın normal bir neticesi mudur?

Erkekler yaşlandıklarında ereksiyon halinin olmasının daha uzunca
sürdüğünü, ereksiyonun eskisi benzeri sert olmadığını ve boşalana kadar daha
uzunca bir zaman geçtiğini farklılık etmektedirler. Yaşla beraber olan bu
normal farklılıklar bir impotans ile karıştırılmamalıdır. Ereksiyon
bozukluğu yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçası değildir. Ve şayet varsa çok iyi
bir biçimde tedavi edilebilmektedir.Psikolojik sertleşme sorunu da iyi
değerlendirilmelidir.

İktidarsızlık Tedavi

İmpotans iyileştirilebilir mi? Tedavisi var mı?

Çoğu vaziyette ereksiyon bozukluğu iyileştirilemez, ama birçok olayda etkin
bir tedavi yapılması olasıdır. Erkeklerin cinsel uyarımlara oldukça başarılı bir
biçimde reaksiyon vermesine ne amaçla olan yepyeni yollar vardır.

İktidarsızlık, erkeklerin ereksiyon (penisin sertleşmesi) sağlama güçlüğüne verilen addır. Bunun Için “Sertleşme Güçlüğü” denir.

Erkeğin cinsel birleşmeyi gerçekleştirememesine iktidarsızlık diyoruz. Öbür bir deyimle penisin (kamışın), bayanın döl yöntemine rahatça girişini imkanı sunan sertleşmenin, dikleşmenin olamama haline iktidarsızlık diyebiliriz. Orgazma ulaşamayan erkekler de iktidarsız sayılmaktadır.

Penisin sertleşmemesi erkek amaçlı çok mühim bir meseledir. Bir Takım erkekler bu vaziyetle karşılaşır ve bunun acısını duyarlar.

Sertleşme güçlüğünün kaynağı fiziksel olabileceği benzeri ruhsal da olabilmektedir. Ruhsal iktidarsızlık, psikoterapi uygulaması neticesi çoğunlukla çözüme erişebiliyor.

Sertleşme eksikliği yalnızca erkeklere has bir cinsel rahatsızlıktır ve cinsel isteksizlik, boşalma güçlüğü beraberinde görülür.

Sertleşme eksikliğinin sebebi olan %10-15 vakada organsal bozukluklar gözükmekte,% 85-90 ne amaçla ise ruhsal olarak meydana çıkmaktadır.

Kamışın tam sertleşmemesi 40 yaşından genç erkeklerin % 2’sinde görülmektedir. Bu oran 40-55 yaş aralarında % 6.7 oranında, 55-70 yaş aralarında % 25 olmaktadır.

Türkiye’de iktidarsızlık ve kısırlık kavramları da birçok kimse aracılığıyla karıştırılmaktadır. Bunu karıştırmamak gerekir. Kısır erkeğin iktidarsız olması gerekmez. Kısır erkeklerin anında hemen hepsinin hiç iktidarsızlık şikayeti yoktur. Kısır erkeğin kamışında normal bir ereksiyon (dikilme) olabilir, menisi gelir, orgazma ulaşır, eşni tam bir doyuma ulaştırabilir. Fakat sperm sayısı bir gebelik oluşmasına yeteri kadar değildir. Başka Bir Deyişle kısır bir erkek tümüyle normal bir cinsellik yaşar fakat sperm sayısı yetersizliği veya spermi olmaması nedeni ile çocuğu olmaz.

Öbür yandan cinsel organı tam sertleşmeyen, başka bir deyişle iktidarsızlık şikayeti olan bir erkek, penisini eliyle veya eşinin sayesinde dölyoluna sokabilir, orada boşalma sağlayarak çocuk sahibi olabilmektedir. Belli Bir Süre iktidarsızlık yakınmaları olan erkekler, mastürbasyonda bu gibi bir problemin çoğunlukla olmadığını görürler. İktidarsızlıkta çoğunlukla cinsel istek vardır, fakat cinsel birleşme amaçlı gereken penis sertleşmesi oluşmaz.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH