İktidarsızlık Yapan İlaçlar

İktidarsızlık ; Erkeklik organının (penisin) yeteri kadar sertleşmemesi sonucu, cinsel ilişkide bulunamamaya ; halk arasında iktidarsızlık, tıp dilinde ise empotans denir. Kendine güvenememek, yorgunluk, tiksinti, sınır bozukluğu, alkolizm, şeker hastalığı, doğum denetimi için tatbik edilen metotlar ya da aşırı şişmanlıktan kaynaklanır. Erkeğin cinsel isteğinin olmasına karşın penis damarlarında kan toplanamaması ve sertleşmemesi (ereksiyon olmaması) ya da cinsel birleşmeyi sağlayacak yeteri kadar sertliği koruyamamasıdır. Ilık banyolar, açık havada dolaşmak ve dinlenmek başvurulacak ilk çarelerdir.

İktidarsızlığa Ne Sebeple Meydana İştirak Eden İlaçlar

Erkeklerin iktidarsızlık sorunu çok mühim bir sıkıntı olarak görülmektedir.
İktidarsızlığa ne sebeple meydana iştirak eden etkenlerden biri ilaçlardir.
Fakat burada kastedilen ilaçlar doktora danışılmadan alınan ve bitkisel olmayan içerisinde kimyevi maddeler yer alan ilaçlardır.

İktidarsızlığa ne sebeple meydana iştirak eden ilaçlar olarak şunlardır:
Antidepresanlar, antipsikotik ve sakinleştiriciler
Tansiyon ilaçları
İştah önleyici
Antihistaminikler
Beta blokerler ve Yüksek Tansiyon anjina denetimi için kullanılan ilaçlar
İktidarsızlık Yapan İlaçlar

İktidarsızlık Yapan İlaçlar ile ilgili konudan ziyade
İktidarsızlık Nedir ?

Her erkeğin her an ve tüm koşullarda yeteri kadar ereksiyonu sağlaması beklenemez. Ruhsal gerginlikler, yorgunluk, ilişkideki sorunlar zaman zaman ereksiyonun başarısız olmasına neden olabilmektedir. Ne var ki ereksiyon sorunu ısrarcı olursa ve cinsel birleşmeyi sık sık durdurursa bir doktordan yardım alma gerekliliği var demektir. Bazı araştırmalara yönelik hafif ve orta derecede empotans da dahil edilirse 40-70 yaş arası erkeklerin % 70 ‘ini etkiler.Peki iktidarsızlık başka bir deyişle sertleşmemenin sebepleri nelerdir ? Birden Çok sene öncesine kadar impotans’ in en büyük sebebinin psikolojik ve yaşam tarzı konusunda olduğu düşünülürdü.

Aşırı sigara ve alkol kullanımı, bazı ilaçlar hemen yan etki olarak ereksiyon bozukluklarına neden olabildiği benzeri son vakitlerde yapılan araştırmalarla sinirler, arterler ya da toplar damarları etkileyen rastgele bir hastalığın ereksiyon bozukluğuna neden olabileceğini göstermiştir.Penisin içerisinde idrar yöntemine paralel iki tane süngersi silindir vardır. Adam cinsel açıdan uyarildiginda sınır sistemi penisi sertleşmesi için uyarır. Penise iştirak eden kan damarları bu süngersi silindirleri kanla doldurmak için gevşerler. Bu da ereksiyonu sağlar.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH