Partnerler Arası İletişim

Sertleşme sorununu Partnerler Arası İletişim’e nasıl başlayacaksınız?

Ereksiyon bozukluğunu(Erektil Disfonksiyon) görüşürken daima açık ve dürüst olunuz .

Asla, partnerinizin görüşünü engellemeyiniz ve ED ile tek başına uğraşmaya çalışmayınız. Eşinizle konuşmak zor olabilir ama ED onu da etkileyebilir. Ve o da sizin kadar çok çözüm ister.
İyi bir iletişim sadece , başarılı tanı ve tedavi için esas özellik değildir , partnerinizin sizin gidişatınızın ne olduğunu anlamasına yardımcı olabilir ve sizin de onun duygularını anlamanıza yardımcı olur.
Aşağıda, seks, ED ve ilişkinizi birlikte tartışmanıza yardımcı olacak bazı sorular bulacaksınız.

ED konuşmasını başlatan sorular.
1. Acaba,aldığım ilaçlardan bir tanesi mi, yaşadığımız seks sırası problemlere sebep oluyor. Sence bir doktora görünmeli miyim?
2. Sahip olduğum problemlerin henüz geçtiğini düşündüm,ama geçmemiş. ED alabileceğimi düşünür müsün?
3. Cerrahi prosedürün ED’ye sebep olup olmadığını merak ediyorum. Bir doktora görünmeli miyim?
4. ED’nin diğer sağlık problemlerinin işareti olduğunu okudum. Bir doktora görünmem gerektiğini düşünüyor musun?
5. Seninle fiziksel olarak yakın olmayı özledim. Ben yakın kalmamızı istiyorum. Ben tedavilere bakarken ve bu sorunu çözmek için çalışırken biz ne yapabiliriz?

Partnerler Arası İletişim

Partnerler Arası İletişim ile ilgili konunun yanı sıra

Empotans, erkekte tatmin edici bir heteroseksüel koiti tamamlamaya yeteri kadar bir penis ereksiyonu olamamasi veya bunun sürdürülememesidir. Prematüre ejakülasyondan (bkz.) Değişik olmakla beraber, bir erkekte her ikisi birden şuanki olabilmektedir, ilk cinsel temas girisimlerinde’ baslayan empotans (erken baslayan empotans), sik sik anksieteli ve kendine güvensiz erkeklerde olabilir. Tekrarlanan cinsel temas girisimleri sonucu olarak kisi utanç ve anksiete duymaya baslar. “Balayi” empotansi bu tiptir ve bilhassa kadinin ürkek ve deneyimsiz oldugu vaziyetlerde meydana çikar. Erken baslayan empotans bazan da, latent homoseksüalite (bkz.) benzeri, temeldeki bir cinsel bozukluktan dolayı olabilmektedir.

Bir cinsel uyum çağı geçirdikten ardından, orta yasta baslayan empotans (geç baslayan empotans), erkegin esinden bikmasindan ve hoslanmamasindan ileri gelebilir, şayet kisisel ve evlilikle alakalı gerilimlere de sik rastlanir. Obezite, kisisel hijyen, tane bozukluklari ve vajinal akintilar empotansda katkisi meydana gelen fakat giderilebilir faktörlerdir. Geç baslayan empotans, organik bir hastaligin (bilhassa diabetes mellitus, pitüiter sorun, alkolizm, periferal arteriosklerotik hastalik, nörolojik bozukluklar ve serebral tümörler) semptomu olabilmektedir. Endojen depressif hastaliklar da empotansa sokak açabilir. Bu arada bir takim ilaçlar, bilhassa antidepresanlar, antihipertansif ilaçlar ve kortikosteroidler empotansa sokak açabilir. Yetmis yasindaki erkek nüfusun %50’sinin iktidara olmasina ragmen, ileri yaslarda biolojik empotans insidansi gitikçe artar. Anksietenin mühim bir rol oynadigi erken baslayan empotansda, tedavinin ilk adimi, esler arasindaki anlasmayi tesvik ve karsilikli korkulari ve düsmanlik duygularini arastirmak için, eslere ögütlerde bulunmaktir. Temel trankilizanlar, örnegin geceleri 5 mg medazepam yararli olabilmektedir.

Empotans sürdügü halde, dört ila alti hafta müddetle cinsel temastan kaçinilmasi ve bu dönem boyunca koitsiz bir sevisme uygulanmasi öneri edilmektedir. Fakat, erkegin ereksiyon kapasitesine güvenerek, kuvvetli bir cinsel arzu duymasindan ardından, yine cinsel temasa müsaade verilmektedir. Cinsel sapikliklar yahut “latent”. homoseksüalite ek olarak yogun bireysel psikoterapi veya davranis terapisi gerektirebilir. Geç baslayan empotansda, fizik muayenede öncesinde organik hastalik olasılığı arastirilmalidir. Her iki esle birden yapilan görüsmeler sonucu olarak, esler arasindaki düsmanlik ve hosgörüsüzlükler açiga çikacak ve terapi niteligindeki bu ögütlerde ilk adimi olusturacaktir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH