Prosedür

Prosedür

Penis Protezi Cerrahisi Sizin İçin Uygun mu, Öğrenin.

Prosedür hakkındaki bu bilgiler , karar vermenize yardımcı olabilir. Tesis ve doktorunuzun tavsiyesine bağlı olarak, penis protez cerrahisi kendine özgün olarak ayakta tedavi yöntemi ile yapılabilir. Hastanede kalış süreniz, fiziksel durumunuza ve seçilen protezin tipine bağlıdır.

Ameliyattan önce doktorunuz,prosedürü en ince ayrıntısına kadar,olacak her şeyi ve buna nasıl hazırlanacağınızı bilmenize izin vererek açıklamalıdır.

Genellikle, hafif aktivite düzenindeki günlük rutin işlere dönmek bir kaç gün sürer.

Ameliyat Öncesi

Genellikle işlem, kan testleri ve idrar analizleri dahil olan bazı testler ile başlar.
Fiziksel durumunuz ve doktorunuzun tercihine bağlı olarak, ya genel anestezi (ameliyat sırasında uyku için) ya da lokal anestezi (vücudunuzun sadece cerrahi bölgesini hissizleştirmek için) verilecektir.

Penis Protezi Ameliyatı

Prosedür, genellikle 30 dakika ile 2 saat arasında bir uzunlukta sürer. Bir kesi yapılır ve bir pompa şişirilebilen cihazlar için skrotum içine alınırken, aygıt penis içine yerleştirilir. Protez yerleştirildikten sonra, kesi kapatılır ve bandaj ile örtülür. Doktorunuz mesanenizi boşaltmak için penis içine bir sonda (içi boş bir tüp) ekleyebilir. Sonda , hastaneden ayrılmadan önce kaldırılacaktır.

Ameliyat sonrası

İyileşme döneminizde,iç çamaşırınızı dar giymenizi önlemek için destekleneceksiniz. Bu, iyileşme sırasında oluşabilecek herhangi bir penis eğriliğini önlemeye yardımcı olur. Birçok doktor ilişkide bulunmadan önce 4 ile 6 hafta beklemenizi önerir. Bu süre, iyileşmenize olanak sağlar. Doktorunuza herhangi bir şüphenizi danışma konusunda rahat ve kesin kararlı olun, ve ilişki öncesi ne kadar süre beklemeniz gerektiğini de sorunuz. Hemen ameliyat sonrası dönemde, cerrahi bölge(ler) de ağrılar yaşayabilirsiniz. Protezi ilk kullandığınızda da ağrı hissedebilirsiniz. Birçok durumda, ameliyattan sonraki bir kaç hafta içinde geçer. Her halükârda, kronik (sürekli) ağrı vakaları bildirilmiştir. İyileşme süreci hastadah hastaya değişmektedir. Çalışma ve günlük aktivitelerine geri dönmeniz, doktor takdiri veya talimatı ile mümkün olacaktır. (Günlük aktiviteler, ameliyat öncesi gerçekleştirmeyi başardığınız her türlü faaliyeti ,örneğin, egzersiz, çalışmak, banyo, içerir.) Muhtemelen ilk birkaç hafta içinde, düzgün iyileşiyor olduğunuza emin olmak için doktorunuzla bir randevu alacaksınız. Doktorunuz, ayrıca cihazınızın doğru kullanımı hakkında ve kullanmaya başlayabileceğiniz zaman için sizi bilgilendirecektir..

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH