Sertleşme Bozukluğunu Anlamak

Sertleşme Bozukluğunu Anlamak – Tetikleyen Hastalıklar Nelerdir?

ED Nedir?

ED (Erektil Disfonksiyonu) yani sertleşme bozukluğu, cinsel ilişki sağlamak için yeterli bir ereksiyona erişmedeki veya bu ereksiyonu sürdürmedeki sürekli yetersizliktir.

Sertleşme Bozukluğunu Anlamak

Sertleşme Bozukluğunu Anlamak

Yaygın bir problem

Şunu bilmek gereklidir ki, yalnız değilsiniz. Yaklaşık olarak, 20 yaş ve üstü her 5 Amerikalıdan biri çeşitli derecedeki ED’ye sahiptir. ED’nin ,çoğunlukla, zayıflamış kan dolaşımı, hormonal problemler ve ilaç yan etkileri gibi fiziksel bir sebebi vardır. Durumların ekseriyeti,şeker, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı gibi hastalıklar sebebiyledir.Günümüzde iktidarsizlik kavrami fazladan 40 yas ve üzeri erkekler amaçlı kullanilmaktadir. Bunun çünkü 40 yas ve üzeri erkeklerin cinsel isteklerinin dogal bir düsüs olmasidir. Bu düsüs çogu süre ereksiyon problemi ile de karistirilabilmektedir. Fakat bu dogru bir karsilastirma degildir. Yasla gelen bir istek kaybi dogaldir fakat, bunun asiri bir sekilde olmasi ise ereksiyon problemi, sertlesme problemi ve iktidarsizlik benzeri tanimlanan cinsel saglik sorunlari ile alakalidir. Dolayisiyla iktidarsizlik da bu saglik meselelerden birisi olup, bilhassa 40 yas ve üzerindeki erkeklerine %75 oraninda sahip oldugu bir hastaliktir. Tedavisi olası ve kesinlikle bir uzmana danisilmalidir.

Sertleşme Bozukluğunu Anlamak ile ilgili konudan ziyade

ED’ ye ne sebep olur?

ED için gerçek fiziksel ve psikolojik sebepler olduğu halde,sadece tek bir neden yoktur.

Bazı muhtemel sebepler:

• Şeker Hastalığı
• Kardiyovasküler problemler(ör,yüksek tansiyon,kalp hastalığı)
• Prostat kanseri Tedavisi
• Ameliyat (ör, prostat,mesane,kolon,rektal)
• İlaç Tedavileri (ör,yüksek tansiyon,antidepresanlar)
• Yaşam Tarzı(ör, sigara,aşırı alkol,obezite,egzersiz eksikliği)
• Omurilik Hasarları
• Hormonal Problemler

ABD’de 30 milyon gibi büyük bir sayıdaki erkek ereksiyon bozukluğundan şikayetçi olabilmektedir.

Iktidarsizlik Iyileştirme Yöntemleri

Günümüz tip alaninda iktidarsizlik sorunu için birçok değişik iyileştirme yolu uygulanabilmektedir. Bu yolların hangi birisinin uygulanmasi gerektigine ise uzmanlar, alakalı belirtiler ve sebepler dogrultusunda tek hüküm kilmaktadir.

Baslica iyileştirme yollarını asagidaki benzeri siralayabiliriz.

Vakum aletleri
Penis içerisine igne
Idrar kanalina ilaç
Agizdan hap kullanimi
Hormon kullanimi
Cerrahi tedavi
Penis protezleri
Iktidarsizlik sorunu yasayan kisiler, bu meselenini gizlememelidirler. Çünkü gelisen tip, böylesi yaygin tek erkek cinsel sagligi sorunu için birçok basarili iyileştirme yolu gelistirmistir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları bizlere iletebilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. Bilgi gizliliği esastır. Bilgileriniz üçüncü kişilerle asla paylaşılmaz!

[contact-form-7 id=”3023″]

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH