Sertleşmeme Sorunu İlaç

Sertleşme Sorunu Nedir ve Sertleşmeme Sorunu Hangi Doktor Tarafından Bakılmaktadır?

Erkek cinsel yaşamında partneriyle ilişki yaşamakta ve cinsel birliktelik sırasında beyindeki uyarıcılar sayesinde ereksiyon gerçekleşmekte ve mutlu bir birliktelik bu şekilde gerçekleşmektedir. Ancak iş hayatının verdiği stres, endişe, hastalık için kullanılan ilaç yan etkileri kişinin hormonlarına etki etmekte ya da beyindeki uyarıcılar tam olarak işlevini göstermemektedir. Bunun sonucu olarak sertleşme gerçekleşmemekte ya da sertleşme olmakla birlikte cinsel birlikteliği sonuna kadar götürücü uzun bi zaman diliminde sertleşme gerçekleşememektedir. Bu şekilde gerçekleşen erkek rahatsızlığının sorun olabilmesi için bu sertleşememe probleminin uzun süre devam etmesi de gereklidir. Geçici erektil olamama durumu iktidarsızlık olarak nitelendirilmez. Bu sorunun geçici olup olmadığı kararını ve sertleşmeme sorunu ilaç ile çözülebiliyorsa öyle çözülmelidir. Bu sorunun geçici olup olmadığı kararını vermek, Sertleşmeme sorunu hangi doktor bakmakta sorusundaki ürologa düşmektedir.

Sertleşmeme Sorunu Hangi Doktor Veya Doktorların Araştırma Konusudur?

Sertleşmeme Sorunu İlaç

İktidarsızlık sadece erkeklerde görülen ve erkeğin psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olan tıbbi bir rahatsızlıktır. Bu tür sertleşmeme sorunu hangi doktor ya da doktorların araştırma konusudur sorusunun cevabı, alanında branşlaşmış uzman ürologların araştırma ve geliştirme, yeni tedavi yöntemlerini ortaya çıkarma olmaktadır. Bu konuda branşlaşma dalı tıp dallarından üroloji olmakta ve bu alanda uzman hekimlere ise ürolog denilmektedir. Üroloji bölümü bazı hastanelerde bevliye bölümü şeklinde de olabilmektedir. Hastanın sertleşmeme sorunu ilaç ile mi yoksa başka aletler ile mi giderileceği üroloji uzmanlarınca karar verilmekte ve bu hastalar düzenli olarak kontrol edilmektedir. İktidarsızlık sorununda, sertleşmeme sorunu hangi doktor tarafından bakılmış ise ilaçla tedavi ya da başka aletlerin taktırılması da aynı doktorda yaptırılmalıdır.

Sertleşmeme Sorunu İlaç ile Tedavi Edilebilir mi?

Cinsel iktidarsızlığın görülme derecesi ve çözümü her erkekte farklılık arz etmektedir. Bu tür rahatsızlıklar basit bir sorun olmadan ciddi bir sorun boyutuna kadar çıkmaktadır. Dolayısıyla basit ya da geçici tür sertleşmeme sorunu ilaç yoluyla tedavi edilebilmektedir. Örneğin, prostat ameliyatı sonrası kullanılan ilaçlar ile normalde sertleşme olmayan geçici iktidarsızlık tedavi edilmekte ve birey sağlıklı bir birliktelik yaşamaktadır. İlaçla tedavi edilen iktidarsızlık türü kalıcı olmayan, geçicilik arz eden bir rahatsızlıktır. Buna karar verecek olan sertleşmeme sorunu hangi doktor bakmalıdır sorusundaki, alanında uzman bir ürolog olmaktadır. Erkekte sertleşmeme sorunu ilaç ile tedavi, oral yoldan uygulanabileceği gibi penise ilaç verme ya da idrar kanalına ilaç destek mekanizması koyma şeklinde de gerçekleşebilmektedir. Oral yoldan ilaçla tedavide ağız yoluyla alınan haplar sayesinde ilaçlar etkileşime geçerek hastanın ereksiyon olmasını sağlamakta ve normal birliktelikteki gibi sertleşme uzun süre devam etmektedir. İlaçla tedavi ağız yoluyla viagra ve türevi ilaçlarla yapılmakta, hastanın sorunu bu yolla çözülmekte ise diğer yöntemlere başvurulmamaktadır. Diğer bir ilaçla yöntem penis içerisine enjeksiyon ile ilaç vermedir. Bu durum ilişki öncesinde yapılmakta ve bu ilaçlar etkisini gösterince de sertleşme gerçekleşmektedir. İdrar kanalına konulan ilaç destekli mekanizma konulması bu konuda uygulanan ayrı bir tedavi yöntemidir. Intrauretral destekleyiciler olarak adlandırılan bu tedavide sertleşme sorununun kalıcı olmadığı durumlarda başvurulan bir metottur.

Sertleşmeme Sorunu İlaç ile Giderilemeyen Durumlarda Çözümsüz müdür?

Ürologa gelen iktidarsızlık hastalarına, sertleşmeme sorunu ilaç ile tedavi yöntemi uygulanarak çözülmeye çalışılır. Bu tedaviye hasta cevap vermezse sorun çözümsüz olarak kalmamaktadır. Bu aşamaya gelmiş sertleşme sorununun ciddi boyutta olduğu erkek hastalar için penil protez taktırılması önerilmektedir. Tek, iki ya da üç parçalı şekilde olan bu mekanizma sayesinde kişi istediği zaman cinsel birliktelik yaşamakta ve istediği zaman diliminde sertleşmeyi kendisi gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH