Sertleşmemenin Nedenleri

Erkekte Sertleşmeme Nedenleri Nedir?

Erkeklerin sorumlulukları ve çevresel nedenlere bağlı olarak cinsel yaşamını da olumsuz etkilediği görülmektedir. Psikolojik nedenlere bağlı olduğu gibi sertleşme sorunu kısa sürede terapi sayesinde çözülmektedir. Sertleşmemenin nedenleri arasında karşı cinse karşı isteksizlik veya hastalık kapma korkusu yüzünden zaman zaman ilişkiden erkekler uzak durmaktadır. Cinsel bilgilerin kişiye doğru anlatılması bu yüzden oldukça önemlidir. Sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmek adına heyecanlı olması sertleşme sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Sertleşme olmaya başlayıp cinsel birleşme sırasında eski haline dönmesi büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına ve çiftlerin arasının bozulmasına sebep olmaktadır. Sertleşmemenin nedenleri genelde stres ve devamlı çalışan erkeklerde daha çok görülmektedir. Yaşam kalitesini etkilediği gibi erkeklerin kendine olan güvenini de yok etmektedir.

Sertleşmemenin Nedenleri

Sertleşme Sorunu Yaşayan Erkekler

Genelde yaşın ilerlemesine bağlı olarak bakılan sertleşme sorunu gençlerinde kâbusu haline gelebilmektedir. Oldukça fazla olan tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Sertleşmemenin nedenleri uzman doktor tarafından araştırılarak uygun olan tedavi hemen yapılmaktadır. Erkeğin tatmin olması için penisin sertleşmeye ihtiyacı vardır. Bu yüzden doğru çözüm yolları sayesinde yaşanan bu süreçte eşlerin birbirine karşı anlayışlı davranması gerekmektedir. Tedavi gereken düzeye gelmiş olan rahatsızlık sertleşmemenin nedenleri kapsamında farklı çeşitlerle ortaya çıkmaktadır. Rahatsızlıklar sinirsel veya hormonlara bağlı olduğu gibi penisle alakalı yapılan ameliyatlar olarak sertleşme sorunu olduğunu göstermektedir. Özel tanı ve testleri ve muayene doktor tarafından yapılmaktadır.

Erkeğin Sertleşmesi Ne Kadar Sürer?

Genelde cinsel ilişki sırasında erkekte yaşanan heyecanla penis sertleşmeye başlamaktadır. Kanın hızla penise dolması ve ereksiyon olmasına neden olmaktadır. Cinsel sorunları olmayan kişilerde daha uzun sürdüğü gibi çok kısa sürede boşalma olduğu gözlemlenmektedir. Erkeğin sertleşmesi için aslında pek bir şey yapmaya gerek yoktur. Bir düşünce veya karşı cinsle yaşanan ön sevişme sırasında sertleşme olması mümkündür. Eğer bu süreçte sertleşme olmuyorsa sorun var demektir. Erkekler arasında oldukça yaygın olan utanç verici bir durum olduğundan tedavi olmayı maalesef reddettikleri görülmektedir. Sertleşmenin kalitesi her zaman seks için oldukça önemlidir. Karşılıklı alınan haz ve zevki yaşamak için erkeğin sertleşmesi bu noktada önemlidir.

Erkeğin Sertleşmesi ve Tedavi Yöntemleri

Sağlıklı erkeklerin çoğu genelde uyur halde iken peniste sertleşme yaşamaktadır. Özellikle sabah kalktığında veya uyurken bu durum yaşanması kaçınılmazdır. Cinsellik sırasında sertliğin olmaması problemlere neden olmaktadır. Erkeğin sertleşmesi psikolojik nedenlere bağlı bir durum ise terapi fakat peniste rahatsızlık varsa tıbbi çözümler uygulanmaktadır. Zaman içinde yapılan tedavi kalıcı çözümler ve özel cihazlar aracılığı ile kısa sürede eski sağlığınıza ve cinsel yaşamınıza dönebilirsiniz. İlaçlar, protez ve cihazlar sayesinde size en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Cinsel rahatsızlığın hormonlara bağlı olduğu gibi kilolu olan kişilerde daha çok görülmesi erkeğin sertleşmesi sorunun devamlı yaşanmasına neden olmaktadır. Bilgi almak için tıklayınız.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH